Wydarzenia - rozwinięcie: 99 Rocznica Niepodleglości Polski we wspólnocie "Mocni w wierze", 11.XI.2017

Program tego dnia był podzielony na dwie części. Pierwszą stanowiła Msza święta w kaplicy szpitalnej sprawowana przez ks.Tomka i włączenie się w nią z naszą posługą ewangelizacyjną. Była ona sprawowana w intencji dziękczynnej za naszą wolną Ojczyznę z prośbą o nową ewangelizację w archidiecezji łódzkiej i w całej Polsce również z naszym udziałem.
     W drugiej części dnia kontynuowaliśmy nasze dziękczynienie Bogu przez modlitwę na spotkaniu z Panem we wspólnocie, rozważanie słowa z Ewangelii z liturgii niedzielnej w formie wprowadzenia do medytacji i dzielenie się owocami poprzedniej medytacji. Na koniec dnia specjalna "niepodległościowa agapa" zakończona śpiewaniem pieśni patriotycznych. Zarówno w czasie Mszy świętej jak i naszego spotkania domowego towarzyszyła nam atmosfera autentycznej wdzieczności Bogu i ludziom za dar Ojczyzny i radość z powodu tego, co się w niej wydarzyło 99 lat temu, ale i teraz się dzieje. Wtedy odzyskiwalismy podmiotowość i zaczęliśmy budować wolna Polskę naszych marzeń, teraz jest podobnie. W tej tożsamosci osobistej i narodowej najważniejsza pozostaje wiara kazdego z nas w Jezusa Chrystusa i budowanie życia swojego i społecznego na tym fundamencie. Potrzebna jest więc nieustannie najbardziej ewangelizacja, a teraz nowa ewangelizacja, aby każdy czlowiek mógł poznać Jezusa i pogłębić z Nim osobistą relację. W ewangelizacji najważniejszą sprawą jest, aby człowiek uwierzył Bogu, w Jego plan zbawczy i podjął szkołę modlitwy jako osobistego dialogu z Bogiem w milości, który ma trwać przez cały czas życia i we wszystkich jego przejawach.