Wydarzenia - rozwinięcie: Wola Lipieniecka. Imieniny Mamy Marianny i spotkanie z rodziną Kozłowskich., 16.VIII.2014

To spotkanie pokazało nam, że nasza rodzina Boża jest nadal zjednoczona w Panu, a ojciec Józef z Nieba dalej moderuje życie swojej wspólnoty rodzinnej i wspólnoty wiary złożonej z tych wszystkich, którzy byli ewangelizowani również tutaj w jego domu rodzinnym, gdzie odbywały się przez wiele lat "Ćwiczenia duchowne" św. Ignacego Loyoli. To życie w Duchu Świętym jest w nas i dalej się rozwija przez wzrost, który daje Duch, bo ojciec Józef "siał i podlewał", ale to Duch daje wzrost. Wniosek z tego spotkania jest taki, abyśmy dalej trwali w tym zjednoczeniu w Duchu Świętym i dalej Go wzywali, przeżywając nieustającą Pięćdziesiątnicę, a zobaczymy jeszcze więcej cudów Bożych w naszym życiu.
     Wyrazem jakieś szczególnej kontynuacji duchowej i ścisłej łączności z przeszłością (kiedy o. Józef prowadził "Ćwiczenia duchowne"), była prośba mamy Marianny, aby na koniec zaśpiewać pieśń "Zjednoczeni w Duchu", która była niemal symbolem tamtych czasów i rekolekcji. Przez miłość to wszystko trwa w nas i dalej się rozwija. Nie ustaje nasza miłość i wdzięczność dla mamy ojca Józefa, że stała się dla nas taką duchową mamą, narzędziem w ręku Boga i mogliśmy otoczeni jej miłością uczyć się jak kochać Boga i ludzi, jak otwierać się na siebie nawzajem i służyć sobie.