Wydarzenia - rozwinięcie: Sylwestrowe świętowanie na przełomie 2013 i 2014 roku. Dziesiąta rocznica sakramentalnego przymierza małżeńskiego Kasi i Mariusza., 31.XII.2013

W pierwszej części rocznicowego sylwestra oddaliśmy chwałę Bogu przez śpiewanie kolęd, modlitwę dziękczynienia za stary rok oraz odczytanie i interpretacje słowa Bożego, które Bóg do nas dzisiaj kieruje: "Gdy się Jezus dowiedział o tym, oddalił się stamtąd. A wielu poszło za Nim i uzdrowił ich wszystkich. Lecz im surowo zabronił, żeby Go nie ujawniali. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: Oto mój Sługa; którego wybrałem, Umiłowany mój, w którym moje serce ma upodobanie. Położę ducha mojego na Nim, a On zapowie prawo narodom. Nie będzie się spierał ani krzyczał, i nikt nie usłyszy na ulicach Jego głosu. Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą." (Mt 12,14-21).
     To słowo w naszym rozumieniu jest rodzajem podsumowania tych dziesięciu lat i wyznacznikiem na przyszłość. Trzeba też wziąć kontekst jakiegoś nowego otwarcia poprzez znak, jakim jest szykujące się nowe mieszkanie dla Kasi i Mariusza i siedziba dla Fundacji "Największa jest miłość". Działanie Boga w człowieku jest tak dyskretne i ukryte, że patrząc na życie przez pryzmat, tylko jego zewnętrznej otoczki można tego nie zauważyć. My sami możemy w codziennym aktywizmie życiowym w zbyt małym stopniu doceniać to ukryte działanie łaski Bożej, to co Bóg naprawdę dla nas czyni, jak On wprowadza w nas swoje królestwo. Bóg nie musi "trąbić" o swoim działaniu i miłości, reklamować się po światowemu, bo jest Panem i kto tylko chce rozpoznaje Jego przyjście, bo Bóg jest i w nas i między nami i w całym stworzeniu, jest "wszystkim we wszystkich". Jego Duch wszystko i przenika nawet "głębokości Boga samego". My też nikogo nie zmuszamy, żeby zobaczył przez pryzmat naszego życia i dzieła Fundacji uzdrowieńcze działanie Boga. Kto ma uszy ten usłyszy, kto ma oczy ten dostrzeże, ten kto naprawdę szuka znajduje...
     Modlitwa i wymiana duchowa trwały dość długo tak, że bardzo zgłodnieliśmy i po błogosławieństwie posiłku zajęliśmy się konsumowaniem różnorakich dóbr przygotowanych na tę okazję. Nie zdążyliśmy się za bardzo rozruszać w tańcu, gdy już minęła jedenasta trzydzieści i zaczęliśmy przygotowywać się do wyjścia na Eucharystię o północy.
     Eucharystia rozpoczęła się równo z początkiem 2014 już z liturgii z uroczystości Matki Bożej Rodzicielki. Została odprawiona w kaplicy parafialnej p.w. św Michała Archanioła w intencji Kasi i Mariusza z racji 10 rocznicy ich zaślubin oraz za wspólnotę "Mocni w wierze".
     Patronat św. Michała Archanioła jest znakiem dokonującego się zwycięstwa Bożej miłości nad mocami zła w naszym życiu. Sama wspólnota "Mocni w wierze" jest świadectwem dokonującego się zwycięstwa. To się dokonuje w życiu poszczególnych osób, choć dzieje się to powoli, ale wspólnota jako miejsce ewangelizacji i wzrostu duchowego, jako żywa wspólnota z Bogiem i z ludźmi w Duchu Świętym, to właśnie umożliwia. Ten sposób interpretacji sugeruje też same słowo z Ewangelii dnia o zwiastowaniu przez anioła Pańskiego Pasterzom faktu Narodzenia Mesjasza oraz ich przybycia do betlejemskiej groty (Łk 2,8-20). Pasterzom został proklamowana prawda - Zbawiciela i w wyniku tego weszli oni we wspólnotę z Jezusem i Jego rodziną. Stało się to pod patronatem Rodziców Jezusa: Maryi - Matki Kościoła i św. Józefa - patrona Kościoła Świętego. Zostali zewangelizowani i radość ogarnęła ich serce. Teraz mają się zakorzenić we wspólnotę z Bogiem - "iść wgłąb" mając przykład Maryi i Józefa, którzy zagłębiają się w Jezusa, medytując Słowo Boże i kontemplując Jego osobę: "Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu (Łk 2,19)." Wspólnota wiary jest miejscem poznawania Boga, Jego kontemplacji, która następnie przeradza się w akcję całego życia poświęconego na chwałę Bożą, głoszącego świadectwo wielkich dzieł Boga w świecie: "A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane (Łk 2,20)."