Przegląd fotografii - Ćwiczenia duchowne - Marcinków koło Wąchocka, VII.2010

Zdjecie 1

Zdjecie 2

Zdjecie 3

Oczekiwanie na wprowadzenie do medytacji też było czasem refleksji"Pod św. Józefem" można się zadumać...W oczekiwaniu na wprowadzenie do medytacji

Zdjecie 4

Zdjecie 5

Zdjecie 6

"Co ja tam napisałem w tym wprowadzeniu?"Rozpoczyna się kolejne wprowadzenie do medytacjiIndywidualna medytacja w kaplicy Serca Jezusowego

Zdjecie 7

Zdjecie 8

Zdjecie 9

Przygotowanie do liturgii EucharystiiModlitwa nawrócenia i uzdrowienia wewnętrznego przed Najświętszym SakramentemModlitwa z wiarą i wewnętrznym przejęciem jest wysłuchiwana i prowadzi do autentycznej przemiany człowieka mocą Bożą.

Zdjecie 10

Zdjecie 11

Zdjecie 12

W Kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego zostało nam udzielone przez Jezusa "morze łask".Te symbole i figury oznaczają wszystko to, czemu chcemy być wierni po rekolekcjach.Reguły i myśli św. Ignacego, dotyczące przeżywanych Ćwiczen i życia duchowego w ogóle, były przedstawiane w różnych miejscach domu rekolekcyjnego, aby nam dać jeszcze więcej okazji do refleksji i ich rozważania - trwania w Panu.

Zdjecie 13

Zdjecie 14

Zdjecie 15

Pięć punktów ignacjańskiego rachunku sumieniaPokoj prowadzącego, gdzie odbywały się spotkania w kierownictwie duchowym.Wyznanie wiary i zawierzenia Jezusowi w czasie ostatniej Eucharystii

Zdjecie 16

Zdjecie 17

Zdjecie 18

Ojciec Roman sprawuje dziękczynną Eucharystię za dar rekolekcji.Dziękujemy za dar posługi drogim siostrom w Panu - Janinie i Halinie.Na koniec, po wszystkich zmaganiach, odczuliśmy autentyczną radość w Duchu Świętym i "nowe wino" w naszych duszach, wyrażając to śpiewem i tańcem.

Zdjecie 19

Zdjecie 20

Zdjecie 21

Pamiątkowe zdjęcie uczestników rekolekcjiPo ostatnim niestety rekolekcyjnym obiedzie... a było nam tu tak dobrze - na tej górze Tabor...Zwiedzanie Opactwa Cysterskiego w Wąchocku - znajdujemy się w klasztornym refektarzu.

Zdjecie 22

Zdjecie 23

Zdjecie 24

Oryginalna chrzcielnica zrobiona z jednej bryły kamiennejSłynne rozety w okiennicachJesteśmy w najpiękniejszym romańskim pomieszczeniu w Polsce - w kapitularzu wąchockiego klasztoru.

Zdjecie 25

Zdjecie 26

I jak tu nie "spobożnieć" w takim miejscu...?Nie mogliśmy nie podzielić się z bratem, który nas tak serdecznie przyjął i pokazał niezwykłość tego miejsca, darem książki i płyty wydanych prze Fundację dla pomocy duszom, na chwałę Trójcy Świętej.