Wydarzenia - rozwinięcie: Msza Święta w pierwszą rocznicę "powrotu do domu Ojca" Jana Pawła II, kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Justynowie, 02.IV.2006

To szczególne wydarzenie w życiu Kościoła również i nas zainspirowało do dziękczynienia za życie i posługę Jana Pawła II. Tego dnia osoba Papieża, którego powszechnie się uważa za uczestnika "Świętych Obcowania", szczególnie przemówiła do nas swoim nauczaniem i przykładem świętego życia. Ksiądz Dariusz Burski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, wskazał w homilii na ten właśnie rys świętości, której Papieżowi Duch Święty tak obficie udzielał, bo sam Papież nie bał się coraz większych wyzwań w swoim życiu i całkowicie ufał prowadzeniu Boga i Jego Matki. Łaska Boża uczyniła z kardynała Wojtyły, jednej z "szarych eminencji" Kościoła, wielką postać nie tylko w Kościele, ale powszechnie, także medialnie, tak aby Jezus mógł ewangelizować przez Niego cały świat. Młodzież gromadząca się w parafii wraz ze wspólnotą "Mocni w wierze" przygotowując oprawę liturgiczną chciała wykorzystać ten dzień dla wczytania się w ten znak dla Kościoła, jakim jest Jan Paweł II, w Jego nauczaniu. Dlatego po Komunii Świętej wielbiliśmy Boga poprzez utwory przygotowane przez wspólnotę "Mocni w wierze", poprzedzając je fragmentami z przepowiadania Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie, dotyczącymi Eucharystii w życiu Kościoła, kultu Matki Bożej i rozumienia życia chrześcijańskiego w Duchu Świętym. Zarówno pieśni jak i przepowiadanie ożywiły naszą modlitwę, mogliśmy się zjednoczyć we wspólnocie wiernych wyrażając nasze zawierzenie Jezusowi (utwór "Jezu, zawierzam się Tobie"), dziękczynienie za dar Eucharystii (utwór "Jesteś życiem i zmartwychwstaniem"). Pomogły nam w tym specjalnie przygotowane na tę okazję mini-śpiewniki. Szczególnie utwór na zakończenie - "Maryjo skieruj nas do Syna", przez powtarzanie bardzo prostego refrenu: "Jezus przeciez jest drogą i prawdą i życiem", rozradował nas w Duchu Świętym. Po błogosławieństwie, wprowadzając do pieśni "Z Tobą, Ojcze, idę przez życie", Mariusz zwrócił uwagę, że przecież ten utwór był nagrywany właśnie 2 kwietnia 2005 roku - w dniu zakończenia ziemskiego pielgrzymownia Jana Pawła II. To właśnie Papież tego dnia rano zwrócił się do najbliższych mu osób z prośbą "Pozwólcie mi odejśc do domu Ojca". Jak wspaniałym znakiem jest to, że w pierwszą rocznicę tamtych wydarzeń ten tekst jest śpiewany w czasie Eucharystii dziękczynnej za Jana Pawła II, tym bardziej, że to nagranie miało miejsce w oddalonym o kilka kilometrów od Justynowa, Gałkówku, w ościennej parafii Trójcy Świętej.
     Dziękujemy Ci, Panie, za prowadzenie Jana Pawła II w Duchu Świętym i za nasze prowadzenie, że mogliśmy i możemy być nieustannie jedno w Tobie.