Wydarzenia - rozwinięcie: Msze święte w pierwsze piątki miesiąca, 01.VI.2007 i 03.VIII.2007

Trzy lata temu w okresie letnim zostaliśmy pouczeni przez Ducha Bożego, aby rodzącą się Fundację Ewangelizacyjno-Medialną "Największa jest miłość" szczególnie zanurzać w miłości Serca Jezusowego. Chodziło o to, aby w intencji tego dzieła ofiarować Eucharystię w każdy pierwszy piątek miesiąca. Jako wspólnota "Mocni w wierze", gromadzona przez Chrystusa wokół tego dzieła, posługujemy swoim darem modlitwy, przepowiadania słowa, muzyką i śpiewem oraz zaangażowaniem w liturgię w czasie Mszy świętej, składając Bogu duchowe ofiary, prosząc o owoce ewangelizacji w nas i pośród nas.
     Z racji miejsca - kaplicy im. św. ojca Pio przy szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi oraz przede wszystkim osobę kapelana tego szpitala - ks. Krzysztofa Kowalskiego, który przewodniczy Eucharystii, jej intencja obejmuje pacjentów oraz personel szpitala, każdego według łaski, o którą prosi. W sposób naturalny wzywa nas to do coraz większej posługi charyzmatem "Mocnych w wierze" - budzenia na nowo wiary, nadziei i miłości, w ludzie Bożym, aby każdy prosił Boga za siebie lub inną osobę, aby stało mu się według tego, czego pragnie. Bóg chce nas uzdrawiać, uwalniać od złego i prowadzić do życia ze sobą przez łaskę nawrócenia - zwrócenia serca i umysłu ku Niemu jako Panu i Zbawcy. Każdy z nas potrzebuje Boga i Jego zbawienia, bo każdy jest w jakiś sposób potrzebujący - chory, słaby, grzeszny, nieszczęśliwy, niespełniony, cierpiący. Potrzebujemy mocy Boga, która płynie z sakramentów i charyzmatów, bo sami z siebie, ludzkimi tylko siłami, niewiele zmienimy i w sobie i w świecie. Dlatego Msze święte są otwarte dla każdego, kto pragnie zaczerpnąć ze Źródła Życia duchowego daru.