Wydarzenia - rozwinięcie: Droga krzyżowa w justynowskiej parafii Miłosierdzia Bożego, 07.IV.2006

Zaproszeni przez księdza Dariusza Burskiego i młodzież, którą ksiądz gromadzi na spotkaniach w swoim duszpasterstwie, włączyliśmy się przez modlitwę i śpiew w prowadzenie Drogi Krzyżowej. Stało się to wspaniałą okazją do oddania chwały Bogu poprzez kanony z Taize, tradycyjne pieśni wielkopostne oraz medytacyjne utwory przygotowywane przez "Mocnych w wierze" na płytę "Na chwałę Trójcy Świętej". Poprzez wprowadzanie pieśni jako dopełnienia stacji Drogi Krzyżowej, coraz bardziej tworzył się klimat osobistej refleksji i zastanowienia nad dramatem Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej, a przede wszystkim naszym dramatem, rzeczywistością grzechu, która spowodowała tak straszliwe konsekwencje. Szczególne pogłębienie przeżywania miało miejsce w czasie stacji XI - "Jezus przybity do Krzyża", oraz XIV- "Jezus umiera na Krzyżu". Przeżywaniu tych stacji towarzyszyły bowiem utwory-medytacje pod Krzyżem: "Chcę kochać tak jak Ty" oraz "Duszo Chrystusowa, uświęć mnie". Muzyka, odtwarzana z półplaybacku w oryginalnej wersji płytowej, w połączeniu z modlitwą wspólnoty poprzez śpiew, przyniosły niespodziewanie duży owoc duchowy. Pomogły nam wszystkim w wejściu w osobistą kontemplację wydarzeń, rozgrywających się w czasie Drogi Krzyżowej. Ksiądz Darek powiedział potem, że kiedy przechodził wśród parafian, aby zrobić kilka pamiątkowych zdjęć, to odczuwał jakby byli nieobecni - tak zaangażowali się wewnętrznie w to, co się dzieje, że aż nie zauważali niczego wokół. Później powiedział: "to się jeszcze tutaj nie zdarzyło". Dużą pomocą w przeżywaniu nabożeństwa były krótkie i oddające istotę treści wprowadzenia do poszczególnych stacji, które przygotowała i czytała młodzież z duszpasterstwa.
     Dziękujemy Bogu za takie wprowadzenie nas wszystkich do Triduum Paschalnego!