Wydarzenia - rozwinięcie: Zakończenie prac nad płytą "Na chwałę Trójcy Świętej", 25.V.2006

Oddajemy do wytwórni płytę "Na chwałę Trójcy Świętej" - "Mocni w wierze". Umawiamy się na godzinę 11 (było to przesuwane kilka razy). Okazało się, że dokładnie wtedy papież Benedykt XVI wylądował w Warszawie, rozpoczynając swoją pierwszą pielgrzymkę do naszego kraju pod hasłem "Trwajcie mocni w wierze". Był to niesamowity znak Boży. Tym faktem zakończyło się żmudne, ponad 16-miesięczne przygotowanie płyty (z kilkumiesięczna przerwą). Zaczęła się ona "rodzić" w okresie liturgicznym Bożego Narodzenia 2004 roku; same nagrania zakończyły się w Wielki Tydzień 2006 roku, a jej wydanie nastapiło w okresie wielkanocnym tuż przed Wniebowstąpieniem i Zesłaniem Ducha Świętego.
     Płyta jest dziełem całej wspólnoty "Mocni w wierze" poprzez modlitwę, formację duchową i posługę każdej z osób według otrzymanego daru, ale nade wszystko dziełem Boga, który prowadził nas w mocy swego Ducha i poprzez swoje znaki potwierdzał, że to co robimy jest "na chwałę Trójcy Świętej". Szczególnym tego wyrazem było to, że nagrywanie zostało zapoczątkowane w miejscu znajdującym się na obszarze parafii Trójcy Świętej, a zakończenie nagrań w parafii Serca Pana Jezusa (w nowym miejscu otwartym dla nas przez Boga już w trakcie nagrań). Fundacja "Największa jest Miłość" - wydawca płyty i dzieło stanowiące dla wspólnoty płaszczyznę jej zangażowania ewangelizacyjnego - ma w centrum swojego logo Serce Jezusa, jako symbol i wyraz tej "Największej Miłości", jaką człowiek może spotkać na tej ziemi.
     Należy dodać, że sama Trójca Święta jest szczególnym znakiem wspólnoty i wspólnotowości w Kościele w ogóle. Bóg bowiem Sam będąc wspólnotą doskonałej miłości Osób zaprasza na do życia z Sobą i we wspólnotach, które tworzy poprzez sakramenty i charyzmaty w Kościele. Płyta więc przyczyniła się do powstawania tej wspólnoty i jest do tej pory najważniejszym znakiem tego, co nazywamy "Mocni w wierze". W czasie jej realizacji wszystkie osoby przeżywały swoje indywidualne rekolekcje - seminarium rekolekcyjne odnowy życia w Duchu Świętym oraz spotkania we wspólnocie modlitewnej. Po zakończeniu seminarium rekolekcyjnego podjęły dalszą drogę formacji duchowej poprzez codzienną medytację słowa Bożego, próby wejścia w ignacjański rachunek sumienia i uczenie się rozeznawania duchowego. Towarzyszyło temu i towarzyszy nieustanne, wzmożone, codzienne życie sakramentalne i posługa we wspólnocie. Dało to w rezultacie rozumienie, że płyta ma charakter rekolekcji dla nas samych i dla każdego człowieka we wspólnocie Kościoła.
     Innym przejawem tej "aranżacji wydarzeń przez Ducha Bożego" jest to, że utwór nr 6 "Jesteś Panem mojej rodziny" nagrywaliśmy w obecności dwóch rodzin, w tym również małych dzieci (a także dziecka, które wzrastało w tym czasie w łonie matki), a to niezwykle pomogło oddać w nim klimat i ducha wspólnoty chrześcijańskiej, żyjącej na chwałę Boga. Z kolei utwór czwarty "Z Tobą, Ojcze, idę przez życie" nagrywaliśmy w dniu, w którym Jan Paweł II "wrócił do Domu Ojca" - kończyliśmy nagrywanie tuż przed 21.00 włączając się następnie z całym polskim Kościołem w Apel Jasnogórski. Było to uwieńczenie całkowitego zawierzenia się Jana Pawła Matce w drodze do Ojca. I my odczuliśmy w całym czasie nagrywania płyty Jej nieustanną asystencję i modlitwę za nas, Matczyną troskę, aby wszystko było na chwałę Trójcy Świętej, aby uczynić to, co mówi nam Syn, w niczym nie przeszkadzać Duchowi Świętemu. Wyrazem tego jest ostatni utwór na płycie nawiązujący do ewangelicznych wydarzeń w Kanie Galilejskiej: "Maryjo, skieruj nas do Syna".
     Jak więc nie ufać, że to sama Matka Boża upomniała się o to, skoro utwór ten nagrywalismy w pierwszą sobotę miesiąca - dzień poświęcony szczególnie Jej Niepokalanemu Sercu. To nie my, ale Bóg czyni tak wielkie znaki, aby nas przekonać o tym, że życie oddane na chwałę Trójcy Świętej to życie w pełni, szczęśliwe, prowadzące do zjednoczenia z Nim teraz i na zawsze.